Дистанційне навчання дошкільників

У статті 9 Закону України «Про освіту» відмічено, що однією з форм здобуття освіти є дистанційна форма здобуття освіти. Вона визначається, як «індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій». Але чи є придатною ця форма роботи для дітей дошкільного віку?

Педагоги мають змогу не тільки інформувати батьків, а й проводити освітню роботу з дітьми. Лише необхідно дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.03.2016 № 234 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 № 563/28693 з метою запобігання проблемам зору та серцево-судинним захворюванням.

У розділі XIІ. «Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей» зазначено, що «перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років».

А у разі, коли дитині необхідно взаємодіяти з гаджетами, дотримуватись таких правил:

«Заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику. Для дітей з хронічними захворюваннями; дітей, що часто хворіють; після перенесених захворювань (протягом 2 тижнів); дітей з порушеннями зору тривалість занять з комп’ютером зменшується до 5-7 хвилин.

Для роботи з комп’ютером необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця: меблі повинні відповідати зросту дитини, верхня горизонталь екрана відеомонітора повинна знаходитися на рівні очей, відстань від очей до екрана – не менше 50 см.

Заняття з використанням електронних технічних засобів навчання (далі - ТЗН) з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроектори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин».

Перелік сайтів, матеріали яких будуть корисними для вихователів, батьків, дітей і для інших учасників освітнього процесу

1. Моя країна – Україна: хрестоматія для дошкільнят з національно-патріотичного виховання / автори і укладачі – Н. Гавриш, О. Косенчук. –Харків: Ранок, 2022. – 96 с.

2. Збірка абеток, казок, приказок, цікавинок, дитячих ігор тощо

3.Сервіс kazkozvuk у своємуTelegram-каналі публікує аудіоказки, які також можна завантажити один раз і прослуховувати без доступу до Інтернету

4.Серія інформаційних матеріалів МОН разом із дитячим психологом «Психологічна турбота від Світлани Ройз»

5. Онлайн платформа для розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві завдання)

6.Канал «Освіта дитини ХХІ століття»

7.Дитячий портал «Пустунчик»

8. Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті

9. Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей

10. Ігри для зняття стресу у дітей

11. Мультфільм «Небезпечні знахідки».

12. «Дерево казок» — читати та слухати казки

13. Аудіоказки українською

14. Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ

15. Журнал для дошкільнят і молодших школярів «Джміль» ( цікавібесіди, вірші, приказки, оповідки, нетрадиційні техніки образотворчості,досліди в домашніх умовах, комікси, електронні додатки тощо)

16. Кращі казки з усього світу для читання дітям дорослими

Кiлькiсть переглядiв: 98